Jak zrobić pyszne ciasto z bezą i kremem czekoladowym i marcepanem?Chcesz zrobić wyjątkowe ciasto i zaskoczyć domowników? A co powiesz na pyszne ciasto z bezą, kremem czekoladowym i marcepanem? Klasyczny przepis na bezę i krem czekoladowo marcepanowy spowodują, że twoje ciasto będzie wyglądało jak z bajki. Połączenie bezy, kremu i marcepanu to doskonały pomysł na wyjątkowe ciasto, które zachwyci twoich gości. Zobacz, jak zrobić pyszne ciasto z bezą i kremem czekoladowym i marcepanem.

Składniki na bezę

Beza jest najważniejszym składnikiem tego ciasta, dlatego najpierw przygotuj ją. Do jej przygotowania będziesz potrzebować jajek, cukru i mąki. W jajkach znajdują się białka i żółtka, które należy oddzielić. Białka ubij na sztywną pianę, a żółtka ucieraj z cukrem na jasną masę. Następnie połącz obie masy i delikatnie wymieszaj, aby powstała jednolita masa. Następnie dodaj mąkę i wymieszaj. Piekarnik nastaw na temperaturę 150-160 stopni, wyłóż blachę papierem do pieczenia i rozprowadź bezę. Piecz około 30 minut.

Krem czekoladowy i marcepanowy

Krem czekoladowy i marcepanowy to kolejny składnik tego ciasta. Przygotuj go w taki sam sposób, jak klasyczny krem czekoladowy. Do tego celu będziesz potrzebować śmietankę kremówkę, cukier i czekoladę. Śmietankę ubij na sztywno, a następnie podgrzewaj ją i dodawaj do niej połamaną czekoladę. Ucieraj ją z cukrem, aż połączą się składniki. Dodaj do niego marcepan i wymieszaj. Przygotowany krem wstaw do lodówki, aby schłodzić.

Kiedy beza będzie już upieczona, możesz ułożyć ciasto. Na blachę wyłóż upieczoną bezę i wyłóż na nią krem czekoladowo marcepanowy. Przykryj bezę drugim kawałkiem i wstaw do lodówki. Kiedy ciasto będzie już chłodne wyłóż na nie krem czekoladowo marcepanowy. Możesz udekorować je bitą śmietaną i kawałkami czekolady. Gotowe! Pyszne ciasto z bezą i kremem czekoladowym i marcepanem jest gotowe do podania.

Jak widać, przygotowanie tego ciasta nie wymaga wielu składników ani wielu pracochłonnych czynności. Wystarczy kilka prostych kroków, aby przygotować pyszne ciasto z bezą, kremem czekoladowym i marcepanem. To doskonały pomysł na wyjątkowe ciasto, które zachwyci twoich gości. Równie dobrze możesz udekorować je czekoladą i bitą śmietaną. Ciasto jest szybkie i łatwe w przygotowaniu i doskonale sprawdzi się na każdej okazji. Przygotuj je i zaskocz swoich domowników!